حامیان سمینار

معرفی سمینار

هوش مصنوعی فراتر از سرگرمی

خبر خوش این است که هوش مصنوعی با سرعت بالا در حال ورود به کشور ماست و خبر بد این است که متأسفانه در حال حاضر کمتر کسی با کاربردهای غیرسرگرمی آن آشنایی دارد.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم برای اولین بار در جزیره زیبای کیش که ظرفیت بالای تبدیل شدن به قطب هوش مصنوعی ایران و خاورمیانه را داراست سمیناری با عنوان هوش مصنوعی فراتر از سرگرمی برگزار کنیم.

بازتعریف

کاربردها

مسیر شغلی

پرسش و پاسخ

در این سمینار یک بار برای همیشه با تعریف علمی و اصولی هوش مصنوعی آشنا شده و کاربردهایی فراتر از سرگرمی را در آن خواهید شناخت. همچنین در صورتی که علاقه‌مند به ورود به این حوزه باشید مسیر شغلی و تحصیلی آن نیز برایتان شفاف خواهد شد.

محتوای سمینار

بازتعریف هوش مصنوعی بر اساس تعاریف بین‌المللی

شاید شما هم هر گاه در مورد هوش مصنوعی مطلبی را شنیده یا خوانده‌اید در کنار آن از تصاویری همچون ربات، مدارات الکترونیکی و... دیده باشید به طوری که شاید همین حالا هم تنها تصور شما از هوش مصنوعی یک یا چند ربات باشد که قصد دارد حیات بشریت را با خطر مواجه کند! در این بخش از سمینار این تعاریف غلط را ابهام‌زدایی کرده و سپس تعریف صحیحی از هوش مصنوعی ارائه خواهیم داد.

ماتریس SWOT هوش مصنوعی و فرضیه‌ی پایان دنیا

ماتریس SWOT، از چهار بخش نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها تشکیل شده. در این بخش از سمینار SWOT هوش مصنوعی را در دنیا و ایران بررسی خواهیم کرد. در این بخش متوجه خواهید شد که به هیچ وجه هوش مصنوعی جایگزین بشریت نشده بلکه صرفا جایگزین افرادی خواهد شد که با SWOT آن آشنایی حداقلی ندارند.

کاربردهای هوش مصنوعی فراتر از سرگرمی

متأسفانه در حال حاضر شاهد آن هستیم که تمامی رویدادهای عمومی در حوزه هوش مصنوعی صرفا با معرفی کاربردهای سرگرمی‌محور این پدیده برگزار شده و تقریبا هیچ رویدادی به طور گسترده در خصوص کاربردهای مختلف و متنوع آن برگزار نگردیده است. در این بخش با مثال‌های کاملا کاربردی به معرفی فرصت‌های موجود در حوزه‌های مختلف همچون فرهنگی، هنری، اقتصادی، بازرگانی، ورزشی، پزشکی و از همه مهمتر گردشگری خواهیم پرداخت.

معرفی ابزارها و علوم پیش‌نیاز جهت ورود به دنیای هوش مصنوعی

در این بخش به تحلیل عملیاتی هوش مصنوعی پرداخته و علوم و مهارت‌های مورد نیاز را برای افرادی که علاقه‌مند به ورود به این دنیای جذاب هستند بازگو خواهیم کرد. در این بخش به کاربرد علومی همچون ریاضیات، دیتا ساینس، نورو ساینس و برنامه‌نویسی و ارتباطشان با یکدگیر خواهیم پرداخت.

معرفی مسیرها و فرصت‌های شغلی وابسته به AI

در این بخش مسیرهای تحصیلی و شغلی را بیان نموده و در ادامه فرصت‌های شغلی موجود بر اساس شرایط ملی و بومی را بیان خواهیم کرد. در پایان این بخش، به وضوح خواهید توانست مسیر تحصیلی و شغلی خود و یا فرزندانتان را مشاهده نموده و از بین گزینه‌های موجود انتخابی هوشمندانه را داشته باشید.

پنل پرسش و پاسخ

در پایان پنل پرسش و پاسخ را تدارک دیده‌ایم تا با ذهنی مملو از سوال سمینار بزرگ هوش مصنوعی فراتر از سرگرمی را ترک نفرمایید.

برگزارکننده سمینار

مؤسسه علوم و فنون کیش

موسسه آموزشی علوم و فنون کیش وابسته به سازمان منطقه آزاد کیش در سال 1367 با هدف آموزش ملوانان و دریانوردان به نام “علوم و فنون دریایی صیادی کیش” آغاز به کار کرد. در ادامه با توجه به نیاز کشور، آموزش زبان‌های خارجی را در برنامه خود قرار داد و در حال حاضر با بیش از 120 شعبه در سراسر ایران، بزرگترین مرکز آموزش زبان‌های خارجی در کشور محسوب می‌گردد. دریافت مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور جهت برگزاری دوره های مهارت آموزی، مجوز برگزاری دوره‌های ضمن خدمت کارکنان دولت از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و دریافت مجوز برگزاری دوره های کوتاه مدت با دانشگاه علمی و کاربردی از دیگر اقدامات این مؤسسه در جهت توسعه فعالیت‌های آموزشی خود می‌باشد

لوگو موسسه آموزشی علوم و فنون کیش
میلاد مساوات - مدرس دوره

سخنران سمینار

سوالات متداول

آیا برای ثبت‌نام باید ساکن کیش باشم؟

با توجه به اینکه این سمینار فقط به صورت حضوری برگزار می‌شود، حضور شما در جزیره کیش ضروریست.

پیش‌نیازهای شرکت در این سمینار چیست؟

شرکت در این سمینار برای عموم آزاد بوده و دارای هیچ پیش‌نیازی نمی‌باشد.

آیا شرکت در این سمینار دارای شرایط سنی است؟

خیر. این سمینار مناسب سنین مختلف طراحی شده.

آیا امکان ارائه پرسش و دریافت پاسخ در این سمینار فراهم است؟

بله یکی از تفاوت‌های این سمینار با موارد مشابه، در نظر گرفتن پنل اختصاصی پرسش و پاسخ بوده تا افراد بتوانند پاسخ سوالات خود را از سخنران اصلی دوره دریافت نمایند.

حامیان سمینار

ثبت‌نام

[gravityform ajax="true" id="5" title="false"]